07:08 23 نوامبر 2019
ترور بی رحمانه در کندهار

ترور بی رحمانه در کندهار

© AFP 2019 / Jangir
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
121
ما را در دنبال کنید

مردان ناشناس در کندهار مردی در برابر چشمان کودکش به قتل رساندند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آوا، تفنگداران مسلح صبح امروز مردی را در کندهار در داخل موترش و در برابر چشمان کودکش به صورت بی رحمانه به قتل رساندند.
این مرد در ولسوالی ارغنداب در برابر زیارتی به نام «ملا گل آخند» به قتل رسیده است.
عکس هایی از این حادثه در شبکه های اجتماعی به گونه گسترده دست به دست می شود، که نشان می دهد دختر خوردسال این مرد در کنار جسد پدرش ایستاده است.
نگاه های اندوهبار این کودک و بی رحمی قاتلان، افغانستان را در شوک فرو برده و واکنش های گسترده را به همراه داشته است.
حیات الدین حیات، والی کندهار هم به این حادثه واکنش نشان داده و در صفحه فیسبوکش خطاب به کودک نوشته است: آه اندوه و درد قلب را قربان شوم.
حیات نوشته است، که نیروهای امنیتی و دفاعی انتقام این پدر را از «دشمن بی غیرت و بی رحم» خواهند گرفت.
والی کندهار با اشاره به «رسم افغانی» گذشته گفت: در هنگام نماز، شادی و غم و یا وقتی زنان و کودکان شخصی را همراهی می  کرد، دشمنش در چنین موارد از کشتن وی صرف نظر می کرد.
اما او افزود: بدبختانه امروز با دشمنی رو به رو هستیم که نه اسلام را قبول دارند، نه رسم و فرهنگ را؛ حتا به اندازه یک حیوان هم ترحم ندارند.
 یکی از کاربران شبکه های اجتماعی نوشته است: نگاه معصومانه دخترک وحشت زده، حکایت از درد عمیقی دارد که سالهاست فرزندان این وطن را مبتلا و رنجور کرده است.
چه داستان نفرت انگیزیست قتل و کشتار این مردم.و ما چه چقدر سنگدل و اسير وحشت شده ايم كه اين همه شقاوت، وجدان عمومي ما را بيدار نمي كند.
یادآوری می کنیم، که جرایم جنایی به ویژه ترور و راهزنی از مدتی به این سوء در شهرهای افغانستان مخصوصا کابل به اوجش رسیده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر