07:52 15 جولای 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

حکومت افانستان، یک هیئت را روز جمعه هفته آینده برای شرکت در نشست میان افغان‌ها به چین می فرستد.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از آریانا نیوز، منبع می گوید که ارگ ریاست جمهوری از بهر این اعتراضات از سوی سیاستمداران کشور بلند نشود، ترکیب هیئت شرکت کننده را فاش نمی کند.

در همین حال، شماری از سیاستمداران می گویند که باید ترکیب مذاکره کننده‌گان برای این نشست واضح شود، تا برای مردم افغانستان روشن شود که از آدس آنان کی ها با طالبان مذاکره می کنند.

قیوم سجادی، عضو مجلس نماینده‌گان، می‌گوید: “متأسفانه هنوز هم تفاوت نظرهای جدی در درون نظام جمهوری اسلامی و طرفدارن جمهوری اسلامی وجود دارد من همیشه تاکید داشته ام که به جای چانه زنی روی ترکیب هیات خوب است که چانه زنی توافق و تفاهم روی اجندا باشد".

کبیر حقمل، سخنگوی شواری امنیت، اظهار می‌دارد: “جرمنی همواره با ما در آغاز مذاکرات میان افغانی همکاری کرده است از تجربه که ما با این کشور داریم از دغدغه‌های شخصی و سیاسی شان در این راستا همکاری می‌کنند”.

با این همه سوالاتی مطرح می شود که چرا ارگ ریاست جمهوری یا هم وزارت دولت در امور صلح فهرست هیئت شرکت کننده را در چین اعلام نمی کند؟

احمد سعیدی، آگاه سیاسی در این زمینه، میگوید: “حکومت افغانستان برای این هیئت را فاش نمی‌کند که مردم افغانستان آنان را قبول ندارند حکومت افغانستان هیئت را تعیین می‌کند که خیلی بی‌فهم بی‌دانش و بی‌شعور باشند یعنی آغا بلی".

این در حالی است که هم ارگ هم وزارت دولت در امور صلح، گفته بودند که هیئت برای شرکت در نشست بیجنگ همه شمول اند. اما شرکت کننده‌گان در این نشست و تعداد آنها جزئیات ارایه نمی کنند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر