13:15 27 فبروری 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 00
ما را در دنبال کنید

وزارت امور خارجه می گوید که از بهر به نتیجه رسیدن گفتگو های صلح، حکومت افغانستان در این گفتگوها باید دخیل شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، حکومت افغانستان خواهان دخیل شدن در گفتگو های صلح با طالبان است و گفته شده است که اگر حکومت در  گفتگو های دوحه با امریکا و طالبان دخیل می بود، این گفتگو ها هرگز به بن بست نمی رسید.

حکومت افغانستان یکی از علت های مهم به بن بست رسیدن گفتگوهای 9 ماهه را میان امریکا و طالبان، به حاشیه رانده شدن افغانستان دراین گفت و ها میداند و اکنون خواهان نقش برجسته حکومت در از سر گیری این گفتگو ها است.

سخنگوی وزارت امور خارجه، می‌گوید: «حکومت افغانستان در مذاکراتی که در دوحه جریان داشت اگر نقش می داشت، با وجود اصطحکاکی که رخ داده است از طرف خارجی ها، دولت افغانستان می توانست که این گفتگو ها را ادامه بدهد».

با این حال دفتر مشاور امنیت ملی رییس جمهور نقش آلمان را در فراهم سازی زمینه ها برای آغاز گفتگوهای میان افغانان بسیار مهم می داند.

روز گذشته نماینده ویژه آلمان برای افغانستان با مشاور امنیت ملی رییس جمهور در این باره دیداری نیز داشت.

کبیر حقمل، سخنگوی مشاور امنیت ملی رییس جمهور، گفت: «آلمان بدون دغدغه های سیاسی و شخصی شان ما را در این راستا کمک می کند و در ملاقات دیروز هم تاکید بر توسعه این همکاری ها صورت گرفت».

گفتنی است که یکی از منابع نزدیک به طالبان می گوید تا هنگامی که طالبان با امریکا به توافقی دست نیابند، گفتگوهای میان افغانان آغاز نخواهد شد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر