18:15 22 فبروری 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

در بیشتر بخش‌های کشور، این شبکه‌های مخابراتی پس از دریافت پیام‌های تهدیدآمیز طالبان، کارهای‌شان را متوقف ساخته‌اند.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از رسانه های خبری کابل، اداره تنظیم خدمات مخابراتی افغانستان یا «اترا» می‌پذیرد که خدمات شبکه‌های مخابراتی در کشور، با یک «خاموشی سی درصدی» روبرو است.

به گفته این اداره، در بخش‌های زیر تهدید و ناامن کشور، از سال‌ها بدین سو، شبکه‌های مخابراتی، مصارف بی درآمد دارند، از همین رو، در این مدت، در هزینه‌های خدمات مخابراتی هم، کاهشی نیامده است.

براساس گزارشات رسانه ها، تنها در ولایت فراه، از یازده سایت مخابراتی شبکه سلام، پنج سایت آن از سوی طالبان ویران شده اند و یا آتش زده شده اند.

گزارش‌ها می‌رسانند که اخیرا، طالبان در یک حمله موشکی بر ولسوالی جوین ولایت فراه، پنجمین سایت مخابراتی شبکه دولتی سلام را در این ولایت، از بین بردند.

ولایتی که هفته‌هاست در آن، شبکه‌های مخابراتی خصوصی از فعالیت باز مانده‌اند و شبکه سلام هم، روزانه تنها چند ساعت محدود را کار می‌کند.

وزارت مخابرات و فناوری اطلاعاتی می‌پذیرد که تنها در فراه نه؛ بل در بخش‌های دیگری از کشور نیز، مردم با مشکل محدودیت یا توقف خدمات شبکه‌های مخابراتی روبرو استند.

اداره تنظیم خدمات مخابراتی افغانستان یا «اترا»، محدودیت یا توقف خدمات شبکه‌های مخابراتی را، محدود به چند بخش‌ کشور نمی‌داند و نیز پیشینه این مشکل را، چندساله می‌گوید.

محدودیت‌های کار شبکه‌های مخابراتی در افغانستان، سال به سال، شده‌اند.

گفته می‌شود که در بیشتر بخش‌های کشور، این شبکه‌ها پس از دریافت پیام‌های تهدیدآمیز طالبان، کارهای‌شان را متوقف ساخته‌اند.

تخمین زده می‌شود که با هر حمله بر یکی از سایت‌های این شبکه‌ها، آنان بین یک صد و پنجاه تا دوصد و پنجاه هزار دالر زیان می‌بینند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر