02:46 24 جنوری 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

مقامات امنیتی در شمال شرق افغانستان می‌گویند که در ادامه عملیات های نیروهای امنیتی و دفاعی کشور ده قریه در دند شهاب الدین ولایت بغلان از وجود طالبان پاکسازی شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری آوا، هادی جمال، سخنگوی قول اردوی ۲۱۷ پامیر گفته است که در ادامه عملیات مشترک تصفیوی موسوم به پامیر ۳۰۶ ، روز گذشته در مربوطات دند شهاب الدین بغلان ۱۰ قریه بشمول قریه کاتب، سه راهی آخند زاده، مکتب آخند زاده، بالا دوری، کته خیل، قریه محمد گل و قریه مسجد سفید را از وجود تروریستان طالب پاکسازی گردید.


به گفته سخنگوی این قول اردو، در جریان این عملیات تصفیوی ۵ حلقه ماین مختلف النوع کشف و خنثی گردیده و یک دیپوی مهمات طالبان که حاوی  ۱۰ حلقه ماین ضد پرسونل، ۳ حلقه ماین ضد وسایط، ۱ حلقه ماین چسپکی ، ۲عدد بم دستی و ۶ جوره دریشی  نظامی می‌باشد، بدست نظامیان افتاده است.
وی افزود که مقداری مواد انفجاری از دیپوی متذکره نیز  بدست نیروهای امنیتی کشف و خنثی گردیده است.
شایان ذکر است که عملیات پامیر ۳۰۶ توسط قول اردو ۲۱۷ پامیر بخاطر پاکسازی ولسوالی های ولایت بغلان از چندی به این سو آغاز شده است.

قبل از این فرمانده نیروهای ارتش در بغلان از کشته و زخمی شدن ۱۳ طالب مسلح در ساحات دند شهاب‌ الدین و چشمه شیر خبر داده بود.

مرتبط:

کشته شدن یک استاد دانشگاه کابل در بغلان توسط طالبان
افراد مسلح هفت عضو یک خانواده را در بغلان کشتند
انفجار ماین در بغلان جان 8 عضو یک خانواده گرفت
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر