11:29 16 دسمبر 2019
رسیدن نخستین محموله ای گندم کمکی هند به چابهار

رسیدن نخستین محموله ای گندم کمکی هند به چابهار

© Fotolia / Peter Hermes Furian
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزارت زراعت و آبیاری افغانستان از رسیدن نخستین محموله ای گندم کمکی هندوستان به بندر چابهار خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آوا، نصیراحمد درانی وزیر زراعت، آبیاری و مالداری افغانستان در دفتر کارش با ونی کمار سفیر هندوستان در کابل، در مورد کمک‌ ۷۵ هزار متریک تن گندم آن کشور به افغانستان، فراهم‌سازی زمینه‌های آموزش عالی در بخش زراعت و نیاز هندوستان به خرید پیاز افغانستان صحبت کردند.
ونی کمار سفیر هندوستان مقیم کابل گفت: نخستین محموله‌های گندم کمکی هندوستان به مردم افغانستان که جمعاً ۷۵ هزار تن است، به بندر چابهار رسیده و به زودی به افغانستان می‌رسد.
او هم‌چنان گفت، که آنان در بخش ظرفیت‌سازی و بورسیه‌های تحصیلی در سکتور زراعت به افغانستان ادامه می‌دهند و در نظر دارند این زمینه‌ها را برای افغانستان بیش‌تر بسازند.
سفیر هندوستان مقیم کابل گفت، که این کشور به پیاز افغانستان نیاز دارد و از صدور پیاز افغانستان به هندوستان استقبال می‌کنند.
نصیراحمد درانی وزیر زراعت، آبیاری و مالداری از کمک‌های هندوستان برای افغانستان سپاس‌گزاری کرد و از افزایش این کمک‌ها استقبال کرد.
آقای درانی گفت، که تاجران را به صدور پیاز افغانستان به هند از طریق بندر چابهار تشویق می‌کنند.
وزیر زراعت همکاری‌های هندوستان در بخش ظرفیت‌سازی و تحصیل در سکتور زراعت را نیز موثر خواند و ادامه و افزایش آن را برای رشد زراعت در کشور ثمربخش دانست.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر