20:20 07 اگست 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

معاون دوم تیم ثبات و همگرایی، کمیسیون مستقل انتخابات را به پشتیبانی از تیم خاص متهم کرد.

به گزارش اسپوتنیک، اسدالله سعادتی، معاون دوم تیم ثبات و همگرایی امروز جمعه 15 نومبر در یک نشست خبری گفته است که کمیسیون مستقل انتخابات از تیم خاصی پشتیبانی میکند.
او هرچند از تیم مشخصی یاد نکرد، اما با اشاره‌ی تلویحی به تیم «دولت‌ساز» به رهبری محمد اشرف غنی گفت که به «تقلب سیستماتیک» در انتخابات ریاست‌جمهوری دست زده است. سعادتی خواستار معرفی عاملان تقلب به دادستانی شد.
سعادتی در بخشی از سخنانش خطاب به کمیسیون مستقل انتخابات نیز گفت که این کمیسیون امانت‌دار آرای مردم است و مسئولیت دارد که از رأی و اراده‌ی مردم مطابق به قانون پاسداری کند.
آقای سعادتی با اشاره به آرای جنجالی در انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد که پیش از آغاز بازشماری و تفتیش آرا باید آرای «تقلبی، مبهم و مشکوک» از اعتبار خارج ساخته شود.
اسدالله در عین حال گفت که آرای دو هزار و ۴۲۳ محلی که هیچ معلومات بیومتریکی در مورد آن وجود ندارد، نیز باید از دور خارج شود.
به رغم مخالفت‌ها، کمیسیون انتخابات در تاریخ ۱۸ عقرب روند بازشماری را آغاز کرد. این روند با مخالفت سه تیم انتخاباتی به رهبری عبدالله عبدالله، گلبدین حکمتیار و رحمت‌الله نبیل مواجه شد.
سرانجام روز چهارشنبه کمیسیون انتخابات روند بازشماری و تفتیش آرا را به‌منظور رسیدگی به اعتراضات تیم‌های انتخاباتی و جریان‌های سیاسی، متوقف کرد.

مرتبط:

توقف بازشماری آرا؛ اعتراض عبدالله نتیجه داد
فیفا: روند تصفیه آرا در مسیر نگران‌کننده قرار گرفته است
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر