06:46 29 اکتوبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

ایالات متحده از رهایی آموزگاران دانشگاه امریکایی در افغانستان استقبال نموده و سفیر امریکا در کابل نیز رهایی این آموزگاران را گام ‌های «مهم بشردوستانه» دانسته‌است.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از رسانه های خبری کابل، کاخ سفید، روز گذشته (28 عقرب) از رهایی دو آموزگار دانشگاه امریکایی افغانستان استقبال کرده و گفته‌است که این دو آموزگار، اکنون زیر درمان قرار دارند و به‌زودی با خانواده‌های‌شان یکجا خواهند شد.

کاخ سفید، از حکومت افغانستان برای رهایی این دو آموزگار سپاس‌گزاری کرده و افزوده‌است که امریکا تلاشش را برای صلح در افغانستان ادامه می‌دهد.

همچنان، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده  نیز از رهایی دو آموزگار دانشگاه امریکایی افغانستان، استقبال می‌کند و می‌گوید که این دو تن به‌زودی با خانواده‌های‌شان یکجا خواهند شد. 

پمپئو، ابراز امیدواری کرده‌است که رهایی این آموزگاران بتواند زمینه را برای صلح و پایان جنگ در افغانستان فراهم کند.

جان‌بس، سفیر امریکا در کابل هم رهایی آموزگاران دانشگاه امریکایی افغانستان و ده سرباز افغان را گام ‌های «مهم بشردوستانه» دانسته‌است که از سوی حکومت افغانستان و طالبان برداشته‌ شده‌اند.

 

بس افزوده‌است که برداشتن هر گام، گام دیگری را در پاسخ خواهد داشت و گام‌های بیشتر، راه را برای صلح هم‌وار خواهند ساخت.

این آموزگاران که در سال 2016 ربوده شده بودند، روز گذشته با سه زندانی شبکه حقانی - انس حقانی، مالی خان و حافظ رشید - مبادله شدند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر