07:39 18 اپریل 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

طالبان گفتگوی مستقیم صلح با حکومت افغانستان را با وجود رهایی سه زندانی برجسته‌ی این گروه، رد کردند.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از "تلویزیون یک" پس از نشر یک گزارش از سوی شبکه‌ی خبری الجزیره که در آن آمده بود که رهایی سه زندانی طالبان در بدل رو آوردن این گروه به گفتگوی مستقیم صلح با حکومت افغانستان انجام شده است، سهیل شاهین، سخنگوی طالبان در قطر، در صفحه‌ی تویتر خود با رد این گزارش نگاشته است که آزادی زندانیان این گروه در بدل معامله برای گفتگوی مستقیم صلح با حکومت افغانستان، نبوده است.

سهیل شاهین افزوده است که گزارش این‌که گویا مبادله‌ی سه زندانی طالبان بخاطر کشاندن این گروه به گفتگوی مستقیم صلح با حکومت افغانستان انجام شده است، حقیقت ندارد.

این در حالی است که هفته‌ی گذشته رییس جمهور غنی در یک نشست خبری اعلام کرد که سه زندانی برجسته‌ی طالبان به گونه‌ی مشروط رها می‌شوند.

در خبرنامه‌ی کاخ ریاست جمهوری آمده بود: «رهایی سه زندانی طالبان در مشوره‌ی نزدیک و همه جانبه با شرکای بین المللی افغانستان و خاصتن ایالات متحد امریکا، بخاطر زمینه سازی مذاکرات رو در رو و مستقیم با طالبان جهت دستیابی به صلح و ثبات صورت می‌گیرد.»

روز گذشته، انس حقانی، به شمول دو عضو برجسته‌ی طالبان در بدل رهایی کوین کینگ آسترالیایی و تیموتی ویکس امریکایی، دو استاد دانشگاه امریکایی افغانستان از بند رها شدند.

از سوی هم، اوایل بامداد امروز چهارشنبه 29 عقرب، نیروهای امریکایی در افغانستان در خبرنامه‌یی تایید کرده است که دو سرباز امریکایی در نتیجه‌ی سقوط یک چرخبال در افغانستان کشته شدند.

در خبرنامه افزوده شده که بررسی در این مورد جریان دارد اما گفته که گزارش‌های ابتدایی می‌رسانند که سقوط این چرخبال از اثر «شلیک دشمن» نبوده است.

این در حالی است که گروه طالبان مسوولیت این رویداد را برعهده گرفته وادعا کرده اند که سقوط این چرخبال امریکایی از سوی این گروه انجام شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر