08:02 18 اپریل 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

کمسیون اروپا 40 میلیون یورو کمک های بشردوستانه به افغانستان اختصاص داده است

به گزارش اسپوتنیک، سرویس مطبوعاتی کمیسیون اروپا اعلام کرد که اتحادیه اروپا کمک های بشردوستانه اضافی به مبلغ 40 میلیون یورو را به افغانستان اختصاص داده است.

در بیانیه اتحادیه اروپا آمده است: 'کمیسیون اروپا 40 میلیون یورو دیگر برای کمک های عاجل به قربانیان ناشی از وخیم شدن اوضاع بشردوستانه در افغانستان، و همچنین به آوارگان افغان که در پاکستان و ایران اختصاص داده است.'

پول کمکی با توجه ویژه به قربانیان جنگ و مصبیت های طبیعی و همچنین بازگشت پناهندگان افغان و آسیب پذیرترین خانواده ها در سرتاسر کشور می رود. کمیسیون اروپا توضیح می دهد: "این شامل ارائه کمک های عاجل طبی ، مسکن ، غذا ، دسترسی به آب تمیز و صحت و همچنین خدمات برای حمایت از زنان و کودکان است. اتحادیه اروپا همچنان به کودکانی که مجبور به ترک مکاتب خود شده اند ، شرایط آموزش را مهیا می  نماید".

بنابراین ، اتحاده اروپا تأکید می کند ، حجم عمومی کمک های بشردوستانه اتحادیه اروپا برای سال 2019 در رابطه با بحران در افغانستان 77 میلیون یورو خواهد بود که از این تعداد 61 میلیون یورو به طور مستقیم به این کشور ، 9 میلیون یورو به پاکستان و 7 میلیون یورو به ایران ارسال شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر