07:33 18 اپریل 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

میدان هوایی غور به دلیل ترک های زیاد در سال آینده قابل استفاده نخواهد بود و مصونیت هواپیماها نیز به خطر مواجه می سازد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از وطندار، مسئولان امنیتی ولایت غور می گوید که به دلیل ترک های زیاد در سال آینده قابل استفاده نبوده و مصونیت هواپیماها نیز به خطر مواجه می‌سازد.

دبیح الله امینی، آمرین میدان هوایی شهید جنرال محی الدین غور می گوید که میدان هوایی غور 8 سال پیش از سوی یک شرکت ساختمانی شاخته شد، اما از آن زمان تا کنون از این میدان حفاظت درست نشده است.

به گفته او، دلیل آن بی توجهی دولت است، خط رنوی و دیوارهای اطراف میدان هویی غور آسیب جدی دیده است.

آقای امینی می‌افزاید، اگر به‌زودی این میدان بازسازی نشود، هیچ هواپیما در سال آینده به این میدان نشست و برخواست کرده نمی‌تواند.

شماری از فعالان مدنی و باشنده گان غور می گویند که داشتن میدان هوایی در این ولایت یک نیاز جدی است، در صورت که به این میدان توجه نشود، هیچ فردی به دلیل مسدود بودن شاهراه‌ها از سوی طالبان قادر نخواهند بود به ولایت‌های کابل و هرات بروند.

عبدالحی خطیبی، سخنگوی والی غور می گوید در صورتی که میدان هوایی تخریب شده باشد، مسئولان این میدان مکلف اند در همکاری با اداره محلی و مسئولان در کابل به بازسازی آن اقدام کنند.

از میدان هوایی غور در هفته 30 تا 35 پرواز هواپیما های ملکی و نظامی پرواز می کنند، در صورت قطع پروازها باشنده گان این ولایت با مشکلات زیادی روبرو خواهند شد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر