06:36 18 اپریل 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

پروژه‌های زیربنایی در افغانستان با 64 درصد تاخیر زمانی روبرو هستند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آوا، در گزارشی با نام ابتکار شفافیت زیربنای افغانستان که امروز به نشر رسیده، گفته شده پروژه‌های زیربنایی در افغانستان با 64 درصد تاخیر روبرو هستند.

گزارش دوم اطمینان‌دهی ابتکار شفافیت زیربنای افغانستان در سال 2019 بروی 20 پروژه زیربنایی از چهار اداره ترانسپورت، شهرسازی و اراضی، انرژی و آب و شاروالی کابل صبح امروز به نشر رسیده است.
یافته‌های این گزارش نشان می‌دهد، که متوسط انتشار فعال از پروژه‌های زیربنایی توسط نهادهای تدارکاتی ۳۶ درصد و متوسط نشر اطلاعات بنابر درخواست ۵۷ درصد است.
براساس تحقیقات این گزارش؛ پروژه‌های زیربنایی در افغانستان به طور متوسط با ۶۴ درصد تأخیر زمانی و ۳.۸ درصد افزایش قیمت روبه رو هستند.
در این گزارش گفته شده است، که پروسه داوطلبی پروژه‌های انتخاب شده به طور اوسط ۳۳۶ روز طول کشیده در حالی‌ که مطابق تجارت خوب جهانی، این پروسه نباید بیش از ۱۲۰ روز را در برگیرد.
مصطفی مستور وزیر اقتصاد در این نشست با تأکید بر این‌که هزینه‌های کلان نیاز دارد، تا به صورت شفاف به مصرف برسد، یافته‌های گزارش دوم نهاد ابتکار شفافیت زیربنای افغانستان را با اهمیت دانست.
وي با اشاره به گزارش دوم اطمینان دهی ابتکار شفافیت زیربنای افغانستان گفت: این گزارش، چالش‌هایی را مطرح کرده است و ما امیدواریم که این چالش‌ها در گزارش سوم، کاهش یابند.
یادآوری می کنیم، که در سال ۲۰۱۸ میلادی نخستین گزارش اطمینان‌دهی درباره هشت پروژه زیربنایی منتشر شده بود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر