16:26 20 جون 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

مشاور ارشد رئیس جمهوری در امور رابط عامه و استراتژیک می گوید که حکومت افغانستان آماده است در نشست چین شرکت کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از صبح کابل، مشاور ارشد ریاست جمهوری در امور روابط عامه و استراتژیک می گوید که فهرست اعضای هیات شرکت کننده در نشست بیجینگ، به دولت چین سپرده شده است.

او افزود: "روزی که فهمیدیم چین می‌خواهد نشستی را در مورد صلح افغانستان میزبانی کند، هیأتی تشکیل دادیم و فهرست آن را فرستادیم، اگر کسی با فهرست ما مشکل دارد، کار خودش است، ما از طرف خود، تمام کار را انجام دادیم".

آقای عمر، تأکید کرد: "زمانی که حکومت افغانستان خواستار گفت‌وگو با طالبان بود، این گروه آمادگی نداشت؛ اما حالا که این گروه آماده‌ی گفت‌وگو شده، می‌گوید که با هر کسی حرف می‌زند، ولی با دولت افغانستان نه؛ این گروه می‌گوید که هیأت حکومت را قبول نداریم و باید هیأت حکومت را قبول نداریم و باید هیات دیگری را بفرستند".

او اظهار داشت که  زمانیکه حکومت افغانستان با هیات گفتگو کننده طالبان اعتراضی ندارد، این گروه نباید به چگونکی ترکیب هیات دولتی اعتراضی داشته باشد.

قرار است که نشست بیجینگ به زودی برگزار شود، منابع تایید کرده اند که زلمی خلیل زاد، نمانیده ویژه امریکا در امور افغانستان با نمایندگان طالبان در قطر دیدار کرده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر