21:20 12 جولای 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

افغانستان در سی و نهمین نمایشگاه بین‌المللی تجاری هند، از میان 21 کشور، جایزه طلایی را بدست آورد.

به گزارش اسپوتنیک، سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در دهلی نو با نشر خبرنامه‌یی نوشته است: افغانستان در سی و نهمین نمایشگاه بین المللی تجاری هند که به تاریخ 14 نوامبر سال روان در دهلی آغاز و روز گذشته مورخ 27 نوامبر به پایان رسید، به حیث کشور«شریک» شرکت داشت. در مراسم اختتامیه ای به همین مناسبت، جایزه طلایی این نمایشگاه به افغانستان اعطا گردیده که به نمایندگی از افغانستان آقای منصور سهاک اتشه تجارتی سفارت آن را دریافت کرد.


در خبرنامه آمده است که در نمایشگاه نامبرده 60 شرکت از افغانستان از سکتورهای میوه جات تازه و خشک، صنایع دستی، سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی، قالین، زعفران و نباتات طبی اشتراک کرده بودند.
در مراسم افتتاحیه این برنامه آقای طاهر قادری، شارژدافیر (سرپرست) سفارت حضور یافته که سالن نمایشگاه افغانستان را نیز افتتاح نمود و شاهد عقد قراردادی به ارزش 13 میلیون دالر بین یک شرکت افغانی و هندی بود.
در پایان خبرنامه آمده است: اینکه کدام جایزه به کدام کشور تعلق بگیرد توسط یک کمیته متشکل از کشورهای شرکت کننده به اساس دیزاین، تعداد بازدیدکننده و سایر مشخصه های نمایشگاه کشور مربوطه تصمیم گرفته می شوند.

مرتبط:

نخستین موضع‌گیری هند پس از انتخابات افغانستان
حمایت امریکا از نقش دوامدار هند در افغانستان
امضا موافقت‌نامه استرداد زندانیان میان افغانستان و هند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر