افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

با وجود این که نیروهای امنیتی افغانستان برخی از جاده های شهر کابل را به دلیل اعتراض های امروز بسته اند، تظاهرات آغاز شده است.

بستن برخی از جاده های شهر کابل توسط نیرهای امنیتی
© Photo / اداره عملیاتی و حمایوی انکشاف ملی ریاست جمهوری اسلامی افغانستان

به گزارش اسپوتنیک، هواداران نامزدان معترض امروز تظاهرات شان را آغاز کردند.

در عکس های که در صفحه های اجتماعی فیسبوک به نشر رسیده است، دیده می شود که در خط نخست این تظاهرات رحمت الله نبیل نامزد ریاست جمهوری، باقر محقق پسر محمد محقق معاوم دوم ریاست اجراییه دیده می شود.

در همین حال، نیروهای امنیتی برخی برخی از جاده‌های شهر کابل را به دلیل اعتراض‌های احتمالی امروز(جمعه، ۸ قوس) به روی رفت و آمد بسته اند.

یادآوری می کنیم، که پیش از این، تیم «ثبات و همگرایی» هشدار داده بود، که امروز جمعه در کابل تظاهرات برگزار خواهد کرد.

عبدالله عبدالله رئیس تیم انتخاباتی ثبات و همگرایی با نشر یک فراخوان «راه‌پیمایی در برابر تقلب و تامین شفافیت در انتخابات ریاست‌جمهوری» نوشته بود: به دلیل دست‌کاری و جعل مکرر در آرا و ارادۀ مردم، انتخابات و روند مردم‌سالاری در افغانستان به مرحلۀ حساس و خطرناکی رسیده است. مردم افغانستان هربار با شجاعت و وطن‌دوستی، به‌پای صندوق‌های رأی می‌روند تا دولتی مبنی بر ارادۀ شهروندان و باورمند به افغانستان یکپارچه و ارزش‌های ملی و متعهد به اصلاحات و تغییر در سرنوشت ملت، روی کار آید، اما هربار عده‌یی با تقلب، جعل و فساد، ارادۀ ملت بزرگ افغانستان را به بازی می‌گیرند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر