06:30 18 اپریل 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

گروه طالبان پس از سفر رئیس جمهور امریکا به افغانستان آمادگی شان را برای از سرگیری مذاکرات با امریکا اعلام کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، طالبان یک روز پس از سفر ترامپ به افغانستان اعلام کرد، که آماده است مذاکرات با امریکا از سرگرفته شود. 

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان در این پیوند گفت: طالبان آماده است پس از لغو مذاکرات از سوی ترامپ این مذاکرات را با امریکا از سر بگیرد. 

وی در گفتگو با رویترز تصریح کرد: اگر قرار است مذاکراتی انجام شود از جایی که متوقف شده ادامه خواهد داشت.

همچنین یک مقام ارشد طالبان در این پیوند گفت:‌ امیدواریم سفر ترامپ ثابت کند که وی در آغاز مذاکرات جدی است، ما اعتقاد داریم که وی بجز مذاکره گزینه دیگری ندارد.

طالبان در حالی از آمادگی مذاکرات خبر می دهد، که ترامپ برای نخستین بار دیروز راهی پایگاه نظامی بگرام در افغانستان شد تا در جشن شکرگزاری در میان نظامیان این کشور حاضر شود.

ترامپ در جمع خبرنگاران در افغانستان گفت: ما در حال دیدار با طالبان هستیم و آنها به دنبال یک توافق صلح هستند. 

ترامپ گفت:- "ما می‌گوییم که باید آتش‌بس باشد، اما آن‌ها می‌گفتند که نمی‌خواهند آتش‌بس کنند. حالا آن‌ها می‌خواهند آتش‌بس کنند. معتقدم که همینطور می‌شود".

یادآوری می کنیم، که 13 هزار نظامی امریکایی در افغانستان در قالب ماموریت ناتو حضور دارند و در 18 سال گذشته نتوانسته اند طالبان را شکست و بحران افغانستان را پایان بدهند.

در طول 18 سال گذشته 2400 نظامی امریکایی در افغانستان کشته شده و این در حالیست، که طی سال اخیر 19 نظامی این کشور کشته شدند که در 5 سال اخیر پیشینه نداشته است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر