17:44 14 جولای 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رهبران احزاب سیاسی و تکت‌های انتخاباتی در کابل طی نشستی بیانیه مطبوعاتی را به نشر سپردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از اطلاعات روز، در بیانه‌ی مشترک این سه دسته‌‌ی انتخاباتی که در صفحه‌ی فیسبوک عبدالله عبدالله منتشر شده همچنان تأکید شده است که نیروهای امنیتی و دفاعی در جنجال‌های انتخاباتی بی‌طرفی‌شان را حفظ کنند.

دسته‌های انتخاباتی «ثبات و همگرایی» به رهبری عبدالله عبدالله «صلح و عدالت اسلامی» به رهبری گلبدین حکمتیار و «امنیت و عدالت» به رهبری رحمت‌الله نبیل، تلویحاٌ به کمیسیون انتخابات هشدار داده‌اند که هرگونه تلاش برای حاکم کردن حکومت برآمده از تقلب را ناکام می‌کنند.

این رهبران در نشستی در خانه‌ی کریم خلیلی، تأکید کرده‌اند که به‌گونه مشترک در برابر تقلب می‌ایستند و اگر کمیسیون به مسیر قانونی‌اش برنگردد «تصمیم تعیین‌کننده‌‌ای» اتخاذ می‌کنند.

در بیانه‌ی مشترک این سه دسته‌‌ی انتخاباتی که در صفحه‌ی فیسبوک عبدالله عبدالله منتشر شده همچنان تأکید شده است که نیروهای امنیتی و دفاعی در جنجال‌های انتخاباتی بی‌طرفی‌شان را حفظ کنند.

آنان از جامعه‌ی جهانی نیز خواسته‌اند که در روند انتخابات بی‌طرف باشند و از شفافیت در انتخابات حمایت کنند.

آنان در مورد روند صلح نیز توافق کرده‌اند که این روند از انحصار فرد و طرف خاصی بیرون شود.

رهبران این دسته‌های انتخاباتی در حالی نشست مشترک برگزار کرده‌اند که روند بازشماری آرا در هفت ولایت کشور متوقف و اختلاف بر سر ۳۰۰ هزار رأی میان آنان و کمیسیون مستقل انتخابات هنوز پابرجا است. 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر