15:01 14 جولای 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
145
ما را در دنبال کنید

همزمان با ادامۀ مذاکرات نمایندگان امریکا و طالبان در قطر مارک اسپر، وزیر دفاع ایالات متحدۀ امریکا یگانه راه ختم جنگ افغانستان را دست‌یابی به یک "توافق سیاسی" می‌داند.

به گزارش اسپوتنیک، مارک اسپر، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا شب گذشته(یک شنبه، ۱۷قوس) در مصاحبه با شبکه خبری فاکس‌نیوز گفته است که اگر امریکا، طالبان و حکومت افغانستان به یک توافق سیاسی برسند، اقدام خوب خواهد بود.

اسپر افزوده است، امریکا حدود ۱۸ الی ۱۹ سال است که در افغانستان حضور دارد و تنها راه حل این جنگ یک توافق سیاسی است.

او تاکید کرده که اگر امریکا، طالبان و حکومت افغانستان به یک توافق برسند و اطمینان حاصل شود که دیگر افغانستان پناه‌گاه امنی برای تروریستان نخواهد بود، آن وقت این توافق به امریکا اجازه می‌دهد تا نظامیان‌ خود را برای تهدیدهای دو کشور، که امریکا در دراز مدت نگران آن است، آماده کند.

این اظهارات وزیر دفاع امریکا در حالی مطرح شده که دور تازه ای از گفتگوهای صلح امریکا و طالبان در قطر وارد سومین روز خود شده است.

سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر ناوقت دیروز در صفحه تویترش گفته است در صورتی که توافقنامه صلح میان امریکا و طالبان نهایی و امضا شود، "گروه طالبان زمینه خروج به نیروهای خارجی از افغانستان را فراهم خواهند ساخت."

آقای شاهین همچنان گفته است که مذاکرات میان نمایندگان امریکا و طالبان با حضور انس حقانی در قطر ادامه دارد و این مذاکرات امروز (دوشنبه) نیز ادامه خواهد داشت.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر