00:28 12 اگست 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

ریاست اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان در واکنش به حمله تروریستی در نزدیکی پایگاه بگرام، این حمله را مغایر ارزش‌های انسانی و اسلامی خوانده است.

به گزارش اسپوتنیک، دفتر مطبوعاتی ریاست اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان با نشر یک خبرنامه، نوشته است: با تأسف امروز در یک حملۀ تروریستی در نزدیکی پایگاه بگرامِ ولایت پروان، ده‌ها غیرنظامی زخمی شده و خسارات هنگفت مالی به باشندگان محل وارد شده است.

در ادامه خبرنامه آمده است که تروریستان با منفجرکردن یک موتر پر از مواد انفجاری، به شمول ده‌ها خانه، یک مسجد را نیز تخریب کرده‌اند.

ریاست اجراییه با محکوم کردن این حمله با شدیدترین کلمات، تاکید کرده است که این حمله تروریستی مغایر تمام ارزش‌های انسانی و اسلامی است.

در پایان آمده است: متأسفانه تروریستان جنایت‌کار دست از حمله به اماکن و تأسیسات ملکی و وحشت و دهت در میان غیرنظامیان بر نمی‌دارند. جنایت‌کاران باید بدانند که با چنین حملات بزدلانه به هدف نخواهند رسید.

براساس گزارش وزارت امور داخله جمهوری اسلامی افغانستان، در نتیجه حمله تروریستی امروز در نزدیکی پایگاه نظامی بگرام در ولایت پروان، دو غیرنظامی جان باخته و ۷۳ غیرنظامی دیگر زخمی شده اند.

مرتبط:

حمله انتحاری در نزدیکی پایگاه بگرام در پروان
واکنش ارگ به حمله انتحاری در بگرام
وزارت داخله جزئیات انفجار در نزدیکی پایگاه بگرام را اعلام کرد
طالبان مسوولیت حمله به پایگاه امریکایی بگرام را بر عهده گرفت
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر