04:14 26 سپتمبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 38
ما را در دنبال کنید

رییس پیشین امنیت ملی افغانستان گفته است، که فرمانده قدس ایران برای منافع ملی این کشور یک سرمایه بود.

به گزارش اسپوتنیک، رحمت الله نبیل، رییس پیشین امنیت ملی افغانستان و نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان گفته است که قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران تهدیدی برای منطقه بود.

نبیل در تویترش نوشت:- "سلیمانی برای منافع ملی ایران یک سرمایه بود، اما برای منطقه او تهدیدی بود. او مغز متفکر جنگهای نیابتی ایران در منطقه بود. فاطمیون، زینبیون، حیدریون و حسینیون از ساخته های او در سال‌های اخیر است".

وی هشدار داده است، که افغانستان باید از این تنشها دور نگهداشته شود، در غیر ان شکنندگی اوضاع کنونی کشور افزایش خواهد یافت.

محمد اشرف غنی رییس جمهور افغانستان و عبدالله عبدالله رییس اجراییه این کشور نیز از دو طرف خواستار خویشتنداری شده است.

یادآوری می کنیم، که دولت ایالات متحده امروز (جمعه) پس از ترور سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران توسط نظامیان این کشور در بغداد، از شهروندان خود خواست عراق را ترک کنند.

بامداد امروز جمعه سیزدهم ماه قوس ساعاتی پس از انتشار اخباری از انفجار و اصابت راکت به دو موتر در نزدیکی میدان هوایی بغداد، الحشد الشعبی عراق از کشته شدن سردار سپهبد قاسم سلیمانی و «ابومهدی المهندس» معاون سازمان الحشد الشعبی عراق در حمله هوایی امریکا خبر داد؛ خبری که ساعتی پس از آن سپاه پاسداران ایران آن را تأیید کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر