10:08 28 نوامبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
11110
ما را در دنبال کنید

رئیس شورایی اجرایی حزب جمعیت اسلامی می گوید ایران در دوره‌های جهاد و مقاومت و در عصر جدید در از حامیان مردم افغانستان بوده است.

به گزارش اسپوتنیک، عطا محمد نور، رئیس شورایی اجرایی حزب جمعیت اسلامی در صحفه فیسبوک‌اش نوشته است که  جهان امروز از هر زمان دیگر به صلح و امنیت نیاز دارد، حادثه اخیر در بغداد به جان آقای سلیمانی سبب نگرانی ملت های منطقه شده است.

آقای نور می افزاید که حمایت سخاوتمندانه آقای سلیمانی به نمایندگی از کشور ایران از حکومت مجاهدین به رهبری استاد برهان الدین ربانی و قهرمان ملی احمد شاه مسعود خصوصا در دوره مقاومت ثبت تاریخ شده  و ملت با پاس افغانستان آنرا فراموش نمی کند.

او تاکید دارد که امریکا نیز یکی از شرکای مهم استراتژیک افغانستان در عصر جمهوری دانسته می شود و در مبارزه علیه تروریستان و ساختن یک افغانستان آزاد حفظ تدوام مناسبات دوستی با هر دو کشور مبتنی و استوار بر حفظ منافع ملی ما و احترام متقابل با اهمیت است، مردم افغانستان با تجربه سالیان جنگ و خشونت، راه حل مسالمت آمیز در اختلافات پیش آمده میان طرفین تاکید می نماید.

قاسم سلیمانی قدس فرمانده نیروهای قدس سپاه پاسداران ایران  روز گذشته (3،جنوری 2020) در نزدیکی فرودگاه بین المللی بغداد در نتیجه حمله نیروی هوایی ایالات متحده کشته شد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر