07:53 15 جولای 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه می گوید ایران ممکن است با امریکا در منطقه و بخصوص در افغانستان همکاری نکند.

به گزارش اسپوتنیک، ضمیر کابلوف نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور افغانستان و مدیر شعبه دوم آسیایی وزارت امور خارجه می گوید که پس از تنش میان امریکا و ایران در خاور میانه، ترور جنرال قاسم سلیمانی، حملات راکتی ایران به پایگاه‌هایی نظامی امریکا در عراق به عنوان اقدام انتقام جویانه، ایران ممکن از همکاری با امریکا نه تنها در منطقه، بلکه در افغانستان به ویژه در پروسه صلح افغانستان امتناع ورزد.

افزود: "تشدید درگیری میان ایالات متحده و ایران بخاطر ترور جنرال قاسم سلیمانی، به نظر ما، ممکن است بر اوضاع افغانستان به ویژه روند صلح تاثیر بگذارد، به این معنا که این کشور از همکاری نه تنها در منطقه، بلکه در افغانستان نیز خود داری کند".

تنش‌ها میان ایالات متحدۀ امریکا و جمهوری اسلامی ایران، زمانی بالا گرفت که امریکا در بامداد سوم جنوری، قاسم سلیمانی فرماندۀ نیروی قدس سپاه پاسداران ایران را به همراه ابومهدی‌المهندس معاون سازمان حشد شعبی عراق در فرودگاه بغداد هدف قرار داد و ترور کرد. ایران نیز در پاسخ به این اقدام امریکا، بامداد هشتم جنوری به دو پایگاه امریکایی در عراق حملات موشکی انجام داد. ایران اعلام کرد که این حمله در عملیاتی تحت نام «قاسم سلیمانی» و با هدف انتقام انجام شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر