15:19 26 فبروری 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

معاون دوم ریاست‌جمهوری افغانستان گفت، که طرح کاهش خشونت‌ها فرار از صلح واقعی و فریب دادن جامعۀ جهانی است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، سرور دانش معاون دوم ریاست‌جمهوری افغانستان، طرح کاهش خشونت‌ها را از سوی طالبان، فرار از صلح واقعی و فریب دادن جامعۀ جهانی می‌داند.

دانش، که امروز (یک‌شنبه، ۲۹جدی) در یک نشست در کابل سخن می‌زد، افزود: ممکن است با توجیه‌های طالبان، ایالات متحده با این گروه توافق‌نامۀ صلح امضاء کند، اما این توافق هیچ مشکل افغانستان را حل نخواهد کرد.

معاون دوم رییس‌جمهور افغانستان در این باره بیان داشت:- "طرح کاهش خشونت و مانند آن، یک نوع طرح بسیار مبهم و یک نوع فرار از صلح و فریب دادن مردم و جامعه جهانی است".

بربنیاد گزارش‌ها طالبان و ایالات متحدۀ امریکا که در دوحه سرگرم رأی‌زنی‌ها دربارۀ صلح افغانستان استند، روی طرح «کاهش خشونت» در افغانستان کار می‌کنند. اما حکومت افغانستان تأکید دارد که طرح کاهش خشونت جنبۀ عملی ندارد و باید طالبان به آتش‌بس تن بدهند.

سهیل شاهین سخن‌گوی دفتر سیاسی طالبان در قطر، به روزنامۀ «دان» پاکستان گفته‌است، که توافق صلح میان این گروه و امریکا تا پایان ماۀ جنوری امضاء خواهد شد و پیش امضای این توافق‌نامه، عملیات‌های نظامی طالبان کاهش خواهند یافت.

توبی لنزر معاون فرستادۀ ویژۀ دبیرکل سازمان ملل متحد در افغانستان اما می‌گوید، که مطمین نیست که در سال جاری، افغانستان به صلح دست یابد:- "من بسیار امیدوارم که صلح ممکن است؛ اما من با یقین گفته نمی‌توانم که صلح امسال خواهد آمد. اما آنچه امسال شده می‌تواند کاهش در خشونت‌هاست".

از سویی دیگر، نمایندۀ ویژۀ آلمان برای افغانستان در دیدار با شماری از سیاست‌گران افغانستان از آماده‌گی آلمان برای میزبانی دور تازۀ گفت‌وگوهای میان افغانان خبر داده‌است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر