01:51 21 سپتمبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

دادستانی کل افغانستان از محکوم شدن یک هنرپیشه به دو سال زندان خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از افق، جمشید رسولی؛ سخنگوی دادستانی کل گفته‌است، که سلیم شاهین به اتهام باج‌گیری سایبری از یک دختر، از سوی دادگاه ابتدایی به سه سال زندان محکوم شده بود؛ اما دادگاه استیناف این حکم را به دو سال کاهش داد. به گفته او، سه ماه می‌شود که او زندانی است.

رسولی امروز یکشنبه، ۲۹ جدی به رسانه‌ها گفته‌است، که این هنرپیشه افغانستان، چند ماه پیش با موبایل خود فیلمی را از یک دختر گرفته و می‌خواست از آن در برنامه‌های خود استفاده کند؛ اما پس از آن دختر از سلیم شاهین شکایت کرده که برای نشر این فیلم از او باج گیری می‌کند.

سخنگوی دادستانی کل توضیح داده‌است:- "پس از آن، این خانم شکایت می‌کند که شاهین از این فیلم سوءاستفاده می‌کند و باج‌گیری می‌کند، گویا اینکه در صورت عدم پرداخت پول از جانب دختر، این فیلم در صفحات اجتماعی نشر می‌شود و به دوست هایش فرستاده خواهد شد".

او افزوده که از این‌که این مسأله مطابق کد جزای کشور به عنوان «باج‌گیری سایبری» مطرح شده و جرم است، این دختر به دادستانی کل شکایت کرد و آقای شاهین باالفعل بازداشت شد.

دادستانی کل درباره فیلمی که سلیم شاهین توسط که آن باج‌گیری می‌کرده، جزئیاتی نداده‌است؛ اما شاهین گفته‌است، که این فیلم مربوط به جشن زادروز دوست یکی از هنر پیشه های زن می‌شود. به گفته او این دختر از او خواسته بود که از جشن سالگره‌اش یک بسته تصویری بسازد.

او اتهامات درباره خودش را نیز رد کرده و گفته که در بدل ساختن چنین بسته‌ای تصویری پول می‌گرفته اما فرد عارض از دادن پول خودداری کرده‌است.

یادآوری می کنیم، که سلیم شاهین سه ماه پیش زمانی که می‌خواست برای اشتراک در یک برنامه سینمایی به هندوستان برود، از میدان هوایی کابل دستگیر شد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر