03:50 26 اکتوبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

دنمارک و سازمان خوراک و زراعت ملل متحد، طی یک پروژه‌ی جدید برای بیش از ۱۲۹ هزار دهقان آسیب‌پذیر و خانواده‌های شان کمک اضطراری می‌کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از کلید، حشمت غفوری؛ معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زرارعت، آبیاری و مال‌داری، روز چهارشنبه در یک کنفرانس گفت که براساس این پروژه، دهقان‌های آسیب‌دیده در مناطق ناامن، کمک‌های همچون تخم‌های اصلاح‌شده، کود کیمیاوی، و آموزش در مورد شیوه‌های کشاورزی دریافت خواهند کرد. به گفته‌ی وی، در تطبیق این پروژه، متضررترین خانواده‌های دهقان‌ها که از اثر خشک‌سالی سال ۲۰۱۸ و سیلاب‌های سال ۲۰۱۹ در ولایات بدخشان، دایکندی، غور، هرات و ارزگان آسیب دیده‌اند و به خصوص خانواده‌هایی که زنان سرپرستی آن را به عهده دارند، در اولویت این کمک‌ها قرار می‌گیرند.

در همین حال، مایکل لاندیپسن؛ سفیر کشور شاهی دنمارک در افغانستان می‌گوید، نبود امنیت غذایی و بحران معیشت، میلیون‌ها شهروند افغانستان را متضرر کرده است. با این حال، راجندرا آریل؛ رییس سازمان خوراک و زراعت ملل متحد در افغانستان می‌گوید، تعداد زیادی از مردم افغانستان در ناامنی غذایی به سر می‌برند و علت آن، آسیب و ضررهای قبلی و خشک‌سالی‌های سال ۲۰۱۸ می‌باشد. این درحالی‌ست که یافته‌های سازمان خوراک و زراعت ملل متحد در افغانستان نشان می‌دهند که حدود ۱۴ میلیون نفر در معرض بحران و یا ناامنی غذایی اضطراری قرار دارند و در این میان ۲٫۴ میلیون آن نیاز به کمک‌های اضطراری دارند.     

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر