14:42 25 سپتمبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

مشاور ریاست جمهوری از مسئولان برخی رسانه‌ها خواستار وضاحت شد.

به گزارش اسپوتنیک، وحید عمر، مشاور رئیس جمهور در امور روابط عامه و استراتیژیک امروز در یک کنفرانس خبری در واکنش به اعتراض شماری رسانه‌ها مبنی بر «محدودیت بر حق دسترسی به اطلاعات» از آنان خواستار وضاحت شد.
آقای عمر، می گوید که در شش ماه گذشته تنها صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری، 780 بار به تماس‌های خبرنگاران پاسخ داده و 54 بار در میزهای گرد اشتراک کرده است.


گروهی از رسانه‌های کشور امروز شمار زیادی از نهادهای دولتی به شمول دادگاه عالی، دادستانی کل، وزارت‌های دفاع، داخله، مالیه و صحت عامه، دفتر ریاست جمهوری، کمیسیون تدارکات ملی و بانک مرکزی را به‌عنوان بسته‌ترین نهادها در زمینۀ دسترسی به اطلاعات معرفی کردند.
بیشتر از 30 رسانه مطرح کشور و 18 نهاد رسانه‌ای وضعیت موجود در زمنیۀ دسترسی به اطلاعات را تهدید جدی به آزادی بیان خوانده و از دولت افغانستان، جامعۀ جهانی خواستند که به رفع این مشکل، اقدام کنند.
نی حمایت‌کنندۀ رسانه‌های آزاد افغانستان، هرگونه محدودیت دسترسی به اطلاعات را خلاف قوانین نافذه‌ی کشور می‌داند و از خواست رسانه‌ها برای تأمین دسترسی به اطلاعات مجدانه حمایت می‌کند.
بربنیاد قانون اساسی، قانون حق دسترسی به اطلاعات و سایر قوانین، نهادهای دولتی موظف و مکلف هستند که اطلاعات را با رسانه‌ها و شهروندان شریک سازند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر