15:09 25 جنوری 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

مسئولان افغانستان اعلام کردند که به دلیل جلوگیری از شیوع «ویروس کرونا»، مرز کشور با چین و تاجیکستان بسته شده است.

به گزارش اسپوتنیک، مقام‌ها در ولایت بدخشان در شمال‌شرق کشور که با چین و تاجیکستان مرز مشترک دارد، از بسته شدن این مرزها با هردو کشور و گرفتن تدابیر ویژه به‌دلیل جلوگیری از ورود ویروس کشنده کرونا خبر می‌دهند

بر اساس این گزارش، پنج مرز با چین و تاجیکستان در ولسوالی‌های اشکاشم، شغنان، نُسی، خواهان و مایمی ولایت بدخشان بسته شده است.

یک تیم صحی در مرزها موظف شده تا اگر کسی وارد بدخشان شود، از طرف تیم‌ها بررسی و نظارت شوند تا این ویروس به بدخشان سرایت نکند.

به گفته رییس صحت عامه بدخشان اگر واقعۀ مثبت تثبیت شود، برای تداوی آن تدابیر جدی گرفته شده‌است.

این مقام صحی در بدخشان گفته‌است که برنامه‌های آگاهی‌دهی در تمام مراکز صحی این ولایت جریان دارد و برعلاوه آن با هماهنگی ریاست‌های معارف، ارشاد، حج و اوقاف و اطلاعات و فرهنگ، برنامه‌های آگاهی‌دهی در مساجد بدخشان نیز آغاز شده‌است

بدخشان تنها ولایت افغانستان است که با کشور چین مرز مشترک دارد.

پیش از این ریاست صحت عامه ولایت قندوز نیز از آمادگی‌ها برای جلوگیری شیوع ویروس کرونا در مرز این ولایت با تاجیکستان خبر داده بود. تاجیکستان پیشتر از قرنطینه کردن 300 نفر که از چین به این کشور سفر کرده بودند، خبر داده بود.

 وزارت صحت عامه چین اعلام کردند که شمار قربانیان ابتلا به ویروس کرونا در این کشور به 490  تن رسیده‌است.

تاکنون دو مورد مرگ بر اثر ابتلا به ویروس کرونا خارج از خاک چین گزارش شده که یکی مربوط به فیلیپین و دیگری ماکائو بوده‌است.

ویروس کرونا که شیوع آن از اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در چین شروع شد، علاوه بر ۳۰ ایالت و منطقه چین، به بیش از ۲۰ کشور دنیا سرایت کرده‌است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر