افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رئیس صحت عامه بدخشان می گوید که تیم های سیار صحی را در 7 ولسوالی مرزی با تاجیکستان توظیف کرده اند و تاکنون هیچ علایمی از ویرویس کرونا در این ولایت ثبت نشده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آریانا نیوز، رئیس صحت عامه بدخشان می گوید که 10 کودک در منطقه اوشنگان ولسوالی یمگان بدخشان به مشکل تنقسی دچار شدند که در مدت 20، 5 کودک جان شان را از دست داده اند و تا کنون 4 تیم صحی در این ولسوالی توظیف شده اند.

سخنگوی والی بدخشان می گوید که مدتیست که به دلیل نامعلوم بازار های مشترک در ولسوالی های شغنان، اشکاشم و نسی از سوی تاجیکستان بسته شده، اما رفت و آمد از طریق مرزهای جریان دارد. از طریق مرز بدخشان با چین هیچگاه رفت و آمد وجود نداشته است.

داکتر نور خاوری، رییس صحت عامه بدخشان، میگوید: "تنها در یمگان پنج طفل در ۲۰ روز از اثر امراض طروق تنفسی جان باخته اند که ما چهار تیم در ساحه فرستادیم و از شیوع این مرض تنفسی جلوگیری شده است".

در همین حال،  بشیر صمیم، رئیس شورای ولایتی بدشخان از هم مرز بودن این ولایت با چین و موجودیت راه ترانزیتی چین با تاجیکستان  که 7 ولسوالی بدخشان مرز مشترک دارد، نگرانی دارد و از وزارت صحت خواهان توجه جدی در مرزهای بدخشان می باشد.

مسئولان محلی بسته بودن مرزهای بدخشان با تاجیکستان را تائید نمی کنند ولی می گویند که دلیل نامعلومی بازارهای مشترک میان افغانستان و تاجیکستان در ولسوالی های ناسی، اشکاشم و شغنان از طرف دولت تاجیکستان بسته شده اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر