14:34 12 اگست 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

عبدالرب رسیول سیاف با رئیس جمهور غنی، عبدالله عبدالله رئیس اجراییه و حامد کرزی رئیس جمهور پیشین دیدارهای جداگانه داشت.

به گزارش اسپوتنیک، عبدالرب رسول سیاف، رهبر جهادی و سیاسی روز دوشنبه (۵ حوت) دریک گفت‌وگو با طلوع‌نیوز گفته است که به زودی یک اجماع سیاسی برای صلح ایجاد خواهد شد.

آقای سیاف ایجاد این اجماع سیاسی را در کشور ناممکن نمیداند و می‌افزاید که مرحله مهم گفت‌وگوهای صلح افغانستان، پس از امضای توافق‌نامه صلح میان امریکا و طالبان آغاز خواهد شد.

عبدالرب رسول سیاف، رهبر جهادی وسیاسی گفت: "اجماع سیاسی کار ناممکن نیست شما شاهد خواهید بود که بزودی اجماع سیاسی بوجود خواهد آمد".

آقای سیاف همراه با حامد کرزی، رئیس جمهور پیشین صبح امروز به گونۀ جداگانه با رئیس جمهورغنی و رئیس اجراییه عبدالله دیدار کرده است.

فریدون خوزون، سخنگوی دسته انتخاباتی عبدالله عبدالله گفت: "صحبت‌ها در رابطه به همکاری‌های صلح بود و دیگر مسایل سیاسی کشور نیز صحبت شد".

ارگ و سپیدار در اعلامیه‌های جداگانه گفته اند که در این دیدارها روی تحولات انتخاباتی و نیز روند گفت‌وگوهای صلح صحبت شده است.

نبود اجماع سیاسی میان ارگ و شماری از سیاست گران کشور و نیز افزایش اختلاف‌های سیاسی پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری، سبب شده اند تا عبدالرب رسول سیاف برای حل این اختلاف ها دست به کار شود.

مرتبط:

سیاف: کسی بخواهد یا نخواهد صلح را آوردنی هستیم
حامد کرزی با سیاف دیدار کرد
سیاف و کرزی به دیدار عبدالله رفتند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر