18:54 05 اگست 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

معاون مجلس سنای پاکستان اعلام کرده است که کشورش از امضای توافق‌نامه ایالات متحده و طالبان در مورد صلح پشتیبانی می‌کند.

سلیم ماوندا معاون رئیس مجلس سنای پاکستان امروز در گفتگو با خبرنگار اسپوتنیک گفته است در مراسم امضای توافق نامه صلح بین ایالات متحده امریکا و گروه طالبان برای پاکستان دعوت نامه فرستاده شده است و اشتراک خواهد کرد.


ماوندا، گفت: "از پاکستان دعوت شده اما تا هنوز معلوم نیست که چه کسی در این مراسم حضور خواهد داشت."
معاون مجلس سنای پاکستان نیز افزود که پاکستان همیشه از گفتگوهای بین‌الافغانی برای بهتر شدن اوضاع در افغانستان و منطقه حمایت کرده است.
سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر در پاسخ اینکه «کاهش خشونت» را چگونه تعریف می‌کند، گفت: «ما به آن می گوییم یک فضای پرامن چند روز قبل از امضای توافقنامه. مردم خود شان تعبیر کنند که فضای پر امن چیست.»
سخنگوی طالبان اعلامیه یی را در رابطه به زمان و چگونگی امضای توافقنامه میان آمریکا و طالبان در صفحه تویترش به نشر رسانده است. در این اعلامیه آمده است که طالبان و آمریکا بعد از مذاکرات طولانی توافق کرده اند که به تاریخ دهم حوت/ 29 فبروری توافقنامه نهایی شده را به امضا برسانند.
مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا در واشنگتن گفته است توافقنامه‌ای که در ۲۹ ماه جاری در دوحه امضا خواهد شد، بعد از سال‌ها جنگ یک شانس خوب برای تامین صلح در افغانستان است.

مرتبط:

طالبان: تاخیر و بهانه‌جویی در گفتگوهای صلح، به پایان جنگ کمک نخواهد کرد
سفارت امریکا: خلیل‌زاد برای گفتگوهای صلح به قطر می‌رود
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر