19:25 14 اگست 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

وزیر امور خارجه ایران امضای توافق نامه صلح امریکا با طالبان را تحقیر امریکا خواند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، در پیامی در تویتر به امضای توافق صلح میان طالبان افغانستان و امریکا اشاره و از آن به عنوان تحقیر امریکا یاد کرد.

وی در این پیام تویتری اش نوشت:- "اشغالگران امریکایی نباید هرگز به افغانستان حمله می‌کردند. اما آنها این کار را انجام دادند و دیگران را برای پیامدهای آن مقصر دانستند".

وزیر امور خارجه ایران در ادامه این پیام تویتری اش نوشت:- "اکنون پس از ۱۹ سال تحقیر، ایالات متحده پیشنهاد تسلیم خود را داده است. چه در افغانستان و چه در سوریه، عراق یا یمن، مشکل امریکا است".

ظریف در پایان نوشت:- "امریکا خواهد رفت (اما) ویرانی گسترده‌ای پشت سرش باقی می‌گذارد".

یادآوری می کنیم، که توافق صلح امریکا و طالبان، روز گذشته (شنبه، ۱۰حوت) در دوحه امضا شد. بربنیاد این توافق‌نامه، طالبان به امریکا تعهد داده‌اند که اجازه نخواهند داد که از خاک افغانستان برعلیه کشورهای دیگر به ویژه امریکا و متحدانش استفاده شود و امریکا نیز تعهد کرده که سربازانش را در جریان چهارده ما از افغانستان خارج می‌سازد.

در مفاد توافقنامه میان امریکا و طالبان همچنان آمده‌است، که این توافق میان «امارت اسلامی افغانستان که از سوی امریکا به رسمیت شناخته نمی‌شود و به نام طالبان شناخته می‌شود و ایالات متحدۀ امریکا» امضا شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر