19:12 14 اگست 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 03
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور افغانستان و رئیس اجرایی برای گفتگو با طالبان لیست‌های جداگانه تهیه کرده اند.

به گزارش اسپوتنیک، انترفکس به نقل از رسانه های افغانستان روز سه شنبه گزارش داده است اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان و رئیس اجرایی این کشور عبدالله عبدالله لیست های جداگانه ای از هیئت دولت را در مذاکرات با طالبان تهیه کردند.


لطیف محمود، معاون سخنگوی رئیس جمهور در صحبت با رسانه ها گفته است: "یک هیئت ترکیبی، نماینده ارزش ها و قانون اساسی کشور خواهد بود."
وی افزود: اعتبارنامه هیئت محدود، اما مؤثر خواهد بود.
درعین حال مجیب رحیمی سخنگوی ریاست اجرائیه، گفته است که هنوز هیچ ارتباطی در مورد ترکیب هیئت بین نمایندگان غنی و عبدالله وجود ندارد.
غنی پیش از این گفته بود که تیم مذاکره کننده دولت از هشت تا ده نماینده تشکیل می شود که بر اساس رایزنی انتخاب می شوند.

این درحالیست که ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان در گفتگویی تلفنی به خبرگزاری رویترز گفت: چنانچه تعداد 5 هزار زندانی ما که البته 100 نفر بیشتر یا کمترش برای ما مهم نیست، از زندان آزاد نشوند هیچگونه مذاکرات بین افغانی وجود نخواهد داشت.
قابل یاد آوری است که توافق صلح امریکا و طالبان، (شنبه، 10حوت) در دوحه امضا شد. بر بنیاد این توافق‌نامه، طالبان به امریکا تعهد داده‌اند که اجازه نخواهند داد که از خاک افغانستان برعلیه کشورهای دیگر به ویژه امریکا و متحدانش استفاده شود و امریکا نیز تعهد کرده که سربازانش را را در جریان چهارده ما از افغانستان خارج می‌سازد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر