18:14 21 جون 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

در حالی که سازمان جهانی بهداشت، اعلام کرده است که ویروس کرونا اکنون به مرحله همه گیر جهانی رسیده است، اما حکومت و شهروندان افغانستان به این ویروس جدی برخورد می کنند؟

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، رئیس جمهور غنی شب گذشته در نشست شورای امنیت را ریاست کرد و در آن شب در مورد چگونگی مقابله با ویروس کرونا بحث و گفتگو نمود.

دفتر شورای امنیت امنیت ملی می گوید که در این نشست تاکید شده است که تدابیر جدی برای مقابله با ویروس کرونا گرفته شود و نیز جشن نو روز برگزار نخواهد شد.

جاوید فصیل، سخنگوی دفتر شورای امنیت می گوید: " شورای امنیت، روز گذشته نشستی را به رهبری رییس‌جمهور [برگزار کرد] و فیصله کرد که برای مبارزه با ویروس کرونا، برای صحت عامه تمام کشور، به ویژه در مرز ایران تدابیر را جدی کنند".

ریاست جمهوری، مراسم یادبود، بیست و پنجمین سالروز جان باختن عبدالعلی مزاری را که قرار بود امروز در ارگ برگزار شود، به دلیل پیشگیری از ویروس کرونا لغو کرد و رئیس جمهور پیامش را از طریق ویدیو با مردم شریک ساخت.

وزارت صحت عامه افغانستان می گوید که تاکنون 165 مورد مشکوک به کرونا در افغانستان دیده شده است، اما از این میان هفت رویداد آن مثبت تشخیص داده شده اند.

در همین پاکستان از ثبت دو رویداد مثبت کرونا در مرز تورخم خبر داده است، برخی از رسانه های پاکستانی گزارش می دهند که یک تن شهروندان افغانستان می‌باشند، پس از بررسی دوباره به افغانستان برگردانیده شده اند، فرد دیگر یک کارمند سفارت پاکستان در کابل بوده است که نیز هنگام ورود به پاکستان در تورخم شناسایی شد.

اما، به نظر می‌رسد که در افغانستان کرونا به اندازه خطرناکی این ویروس، جدی گرفته نمی‌شود. لطف الله ستاری، باشندۀ کابل گفت: «ویروس، ویروس است دیگر؛ این را گفته نمی‌توانیم که این مسلمان است این کافر است".

وزارت صحت می گوید که تلاش ها برای فراهم آوری امکانات برای مبارزه با این ویروس ادامه دارد، اما مردم کشور نیز باید ویروس را جدی بگیرند و به رهنمودهای بهداشتی عمل کنند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر