15:04 27 اکتوبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

محب گفت که نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، هنوز هم در حالت دفاعی قرار دارند اما اگر طالبان حملات‌شان را متوقف نکنند نیروهای افغان به حالت تهاجمهی می‌آیند.

به گزارش اسپوتنیک، مشاور امنیت ملی افغانستان در دیدار با تدامیچی یاماموتو، نماینده خاص سرمنشی سازمان ملل متحد برای افغانستان بیان داشت. در این دیدار، دو طرف در مورد پروسه صلح و افزایش خشونت از سوی گروه طالبان در برابر مردم و نیروهای افغان، بحث و تبادل‌نظر کردند. محب گفت که نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، هنوز هم در حالت دفاعی قرار دارند. اما اگر طالبان خشونت را پایان ندهند، نیروهای افغان از حالت دفاعی به تهاجمی درخواهند آمد.


چهار روز پیش اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع ملی نیز به گروه طالبان تا پایان هفته جاری مهلت داد که دست از حملات علیه نیروهای امنیتی بکشند. او به طالبان هشدار داد: «اگر طالبان تا آخر هفته جاری حملات‌شان را متوقف نسازند، نیروهای ما دشمن را در هر جایی از کشور، آماج قرار خواهند داد.»
آقای خالد روز یک‌شنبه، هژدهم حوت، در یک نشست خبری گفت که نیروهای امنیتی به دستور محمداشرف غنی، رییس جمهور و برای احترام به توافق‌نامه صلح، تاپایان هفته جاری در حالت دفاعی باقی می‌مانند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر