03:35 01 جون 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

والی بدخشان می گوید که در درگیری های اخیر در این ولایت، گروه طالبان با برخی از جنگجویان خارجی در برابر نیروهای دولتی جنگیده اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، ذکریا سودا، والی بدخشان می گوید که رهبری جنگ در ولسوالی های بدخشان بدست جنگجویان خارجی است که در نبردهای اخیر جنگجویانی از اویغورهای چین، تحریک های اسلامی ازبیکستان، تاجیکستان شناسایی شده اند.

او افزود: " طالبان را زیاد انگیزه می‌دهند برای جنگ و خودشان در خطوط اول می‌جنگند و ما شاهد اجساد باقی مانده شان در خطوط نبرد بودیم".

بر بنیاد این توافق‌نامه صلح میان امریکا و طالبان، این گروه باید رابطه شان را با دیگر گروه های تروریستی به ویژه القاعده قطع کنند.

احمد جاوید مجددی، عضو شورای ولایتی بدخشان بیان داشت: "چیچینی‌ها استند، ایغوری‌ها استند، ازبیک‌ها استند، تاجک‌ها استند که جنگ‌های شدیدی را در این اواخر در برابر نیروهای امنیتی داشتند و باعث سقوط یمگان شد".

به گفته مقام های محلی بدخشان، گروه های جنگجو در حال حاضر در ولسوالی های یمگان، وردوج و بهارک در برابر نیروهای دولتی می جنگند.

در همین حال، ریاست‌ جمهوری رابطه طالبان را با پاکستان و جنگجویان خارجی در افغانستان پرسش برانگیز می‌داند.

معاون سخنگوی رئیس، لطیف محمود گفت: " سوالات متعددی در این زمینه وجود دارد. خواست دولت افغانستان این است که طالبان دست از خشونت بردارند.... هنوز رابطۀ شان با پاکستان و گروه‌های دیگر به‌ عنوان یک سوال نزد افکار بین‌المللی و افغانستان مطرح است".

پیش از این، طالبان تعهد سپرده اند که رابطه شان را به گروه های تروریستی به ویژه القاعده قطع می کنند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر