11:00 20 اکتوبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

اتحادیه اروپا شنبه 11 اپریل با نشر اعلامیه ای نوشت، برای مبارزه با ویروس کرونا 117 میلیون یورو را به افغانستان اختصاص داده که از این میان 50 میلیون آن به سکتور صحت عامه این کشور تخصیص یافته است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العربیه، در این اعلامیه اتحادیه اروپا آمده، به دلیل جنگ‌های طولانی سکتور صحی افغانستان آسیب شدید دیده و این کشور برای مبارزه با ویروس کرونا امکانات کم دارد. براساس این اعلامیه، این کمک مالی در راستای خرید وسایل معاینه ویروس کرونا و بهبود وضعیت کودکان و مادران مصرف می شود و هم چنان با بازگشت کنندگان از ایران و پاکستان در زمینۀ جابجا ساختن آنها، کمک خواهد شد.

در همین حال، بانک جهانی نیز اخیراً 100.4 میلیون دالر امریکایی برای مبارزه با ویروس کرونا به افغانستان اعلام همکاری کرد.

از سوی دیگر، وزارت صحت عامه افغانستان اعلام کرده که برای مبارزه با ویروس کرونا به 100 میلیون دالر نیاز است در صورت که کشور در حال حاضر 25 میلیون دالر دارد.

به گفته این وزارت تعداد مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به 559 نفر رسیده و 18 نفر بر اثر این ویروس جان باخته اند.

همچنان بیشتر شهرهای افغانستان برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در قیودات روزگردی به سر می‌برند که والی کابل با نشر اعلامیه‌ای نوشت، قیودات روزگردی در شهر کابل برای 15 روز دیگر تمدید شد.

بر بنیاد آخرین آمار وزارت صحت عامه افغانستان، شمار مبتلایان بیماری کووید- 19 در این کشور به 607 تن رسیده است.

در حال حاضر، بیش از 1.7 میلیون نفر در سراسر جهان به بیماری کرونا مبتلا شده اند و کرونا جان بیش از 108 هزار نفر را گرفته است. در این زمان مدت بیش از 404 هزار نفر نیز درمان شده اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر