02:07 13 اگست 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

به گفته سفیر افغانستان در ایران، این اولین محموله از مجموعه ۷۵ هزار تنی گندم است که قرار است از طریق بندر چابهار به افغانستان ترانزیت شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری تسنیم، عبدالغفور لیوال، سفیر افغانستان در ایران در بازدید از بندر شهید بهشتی با ابراز خرسندی از ورود اولین محموله گندم اهدایی هند به بندر چابهار گفت: این اولین محموله از مجموعه ۷۵ هزار تنی گندم است که قرار است از طریق بندر چابهار به افغانستان ترانزیت شود.

وی با قدردانی از هند و ایران برای انتقال و ترانزیت گندم در شرایط بسیار سخت، مهم و حساس کنونی که منطقه و جهان از بحران شیوع بیماری کرونا در رنج است، ابراز امیدواری کرد با همکاری مستقیم همکاران در ایران این گندم هرچه سریعتر به افغانستان برسد.

بهروز آقایی، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان ایران اظهار کرد: کشتی نگار از شناورهای کشتیرانی ایران (IRISL)، حامل ۲۰۳ دستگاه کانتینر ۲۰ فوت است که اولین محموله کمک‌های بشردوستانه و دهمین محموله گندم اهدایی هند به افغانستان را حمل می‌کند.

وی با بیان این‌که این کشتی دیروز از بندر کاندلای هند وارد بندر شهید بهشتی شد، ادامه داد: این محموله حدود ۵۰۰۰ تن گندم اهدایی دولت هند به افغانستان است که پس از تخلیه که فرایند آن به‌سرعت در حال انجام و رو به اتمام است از طریق مرز میلک به افغانستان ترانزیت خواهد شد.

مرتبط:

شیوع کرونا؛ هند پرواز به افغانستان متوقف کرد.
کمک بلاعوض 10 میلیون دالر هند به افغانستان
آمادگی هند به صدور ۵۰ هزار تن گندم و دارو به افغانستان
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر