03:43 23 اکتوبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

سرپرست وزارت خارجه افغانستان با همتای پاکستانی‌اش از طریق تلفن گفتگو کردند.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت خارجه افغانستان با نشرخبرنامه‌ای گفته است که حنیف اتمر سرپرست وزارت خارجه در تماس تلفنی با شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان درباره مسائل مختلف از جمله مشکلات پناهندگان و بازرگانان افغان، توسعه روابط تجاری، روند صلح افغانستان و کشورهای منطقه گفت‌وگو کردند.


آقای اتمر، گفت : "تفکیک خوب و بد تروریسم بایدمتوقف شود، گروه‌های تروریستی مستقر در پاکستان علاوه بر افغانستان سایر کشورهای منطقه را نیز تهدید می‌کنند."
سرپرست وزارت خارجه خاطرنشان کرده است که نتیجه تحقیقات درباره «اسلم فاروقی» سرکرده شاخه خراسان داعش که اخیراً در افغانستان بازداشت شده را با اسلام‌آباد به اشتراک می‌گذارد.
حنیف اتمر به حمایت از دولت پاکستان یادآوری کرد که دولت افغانستان متعهد به صلح پایدار است و این صلح در یک سیستم جمهوری اسلامی باقی خواهد ماند.
ازسویی هم وزارت خارجه پاکستان ز درباره این تماس گفته است که دو طرف درباره آخرین تحولات روند صلح افغانستان گفت‌وگو کردند و قریشی تاکید کرد که توافق امریکا و طالبان برای رهبران افغان فرصتی تاریخی است تا با یکدیگر برای رسیدن به یک افغانستان صلح‌آمیز و باثبات تلاش کنند.

مرتبط:

بازداشت اعضای پاکستانی گروه داعش در ننگرهار
بازداشت دو تن به اتهام همکاری با داعش در کابل
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر