19:40 15 جنوری 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

بر اساس پیشنهاد وزير صحت‌عامه افغانستان يک مركز واحد فرماندهی مبارزه با ويروس كرونا جديدا در چارچوب این وزارت ايجاد شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری صدای افغان، داكتر فيروزالدين فيروز، وزیر صحت‌عامه افغانستان ایجاد این مرکز را یک گام موثر در راستای مبارزه با ویروس کرونا در کشور دانسته گفت: "هدف از ایجاد این مرکز هماهنگی بیشتر برای رسیدگی به واقعات ویروس کرونا در كابل و ولایات می‌باشد".


همچنان داکتر فیروز هدایت داد تا هرچه زود تر این مرکز با وسایل مورد نیاز تجهیز گردیده و از مسوولان خواست تا روزانه تازه ترین جزئیات و کارکردهای شان در امر مبارزه با ویروس کرونا را با این مرکز شریک نمایند.
وزیر صحت‌عامه همچنین ازطریق ویدیو کنفرانس با رییسان صحت‌عامه ولایات در مورد تدابیر اتخاذ شده و معرفی یک تن به حیث رییس ولایتی در امر مبارزه با ویروس کرونا صحبت نمود.
وزیر صحت‌عامه افغانستان به خاطر رسیدگی بیشتر در امر مبارزه با ویروس کرونا هدایت داد تا هر ولایت معاون ریاست صحت‌عامه و یا یکی از همکاران مجرب خود را به حیث رییس ولایتی که مسوولیت مبارزه با ویروس کرونا را به پیش ببرد معرفی نمایند.
وی در ادامه سخنانش از ایجاد وارد های تجرید برای بیماران ویروس کرونا با ظرفیت ۲۰ الی ۵۰ بستر در ولسوالی‌های کشورخبر می‌دهد و قرار است این وارد ها در مراکز صحی و مکاتب آماده و به بیماران مصاب به ویروس کرونا اختصاص داده شود.

براساس آخرین آمار وزارت صحت‌عامه، در افغانستان تا کنون ۱۱۷۶ مورد مثبت ابتلا به کرونا ویروس ثبت شده است.

مرتبط:

کمک 18 میلیون دالری آمریکا برای مبارزه با کرونا در افغانستان
شمار رویدادهای مثبت ویروس کرونا در افغانستان به 1143 رسید
درخواست کمک افغانستان از روسیه برای مقابله با کرونا
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر