افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 02
ما را در دنبال کنید

نظامیان امریکایی جوانب درگیر در افغانستان را به حل و فصل مخالفت‌ها از راه سیاسی فرا خوانده اند و در صورتی که طالبان خشونت‌ها را توقف ندهند، این گروه را به "اقدامات متقابل" تهدید کرده اند.

به گزارش اسپوتنیک، دگروال سونی لیگیت، سخنگوی نیروهای مسلح ایالات متحده امریکا در افغانستان به زبیح‌الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان در قطر نامه دو صفحه‌یی فرستاده است.

به گفته سخنگوی نیروهای امریکایی در افغانستان تمام جوانب باید به راه "حل و فصل سیاسی" درگیری بروند. وی همچنان از افغان‌ها خواسته است تا بنشینند و "باهم صحبت درمورد آینده افغانستان را آغاز کنند".

در این نامه که در صفحه توییتر لیگیت نیز نشر شده، آمده است: "کاهش خشونت ضروری است، و حل این مسئله مربوط به رهبری تمام نیروهای نظامی – نیروهای امنیتی افغانستان، جنگجویان «طالبان» و بلی، ائتلاف. حملات در پی خود حملات خواهند داشت، خویشتن‌داری باعث خویشتن‌داری می‌شود. تمام جوانب باید خویشتن‌داری را انتخاب کنند تا از قتل و خشونت آینده جلوگیری کنند. اگر خشونت کاهش نیابد، پس اقدامات متقابل روی دست گرفته خواهند شد".

زبیح‌الله مجاهد در جواب به این نظامی امریکایی نوشته است: "راه حل (درگیری) در اجرای تواقفنامه‌یی که در دوحه به امضا رسید، نهفته است. با اظهارات بی‌معنی و تحریک‌آمیز خود به وضعیت فعلی امور آسیب نرسانید. ما از جانب خود به اجرای هدف متعهدیم، شما به تعهدات خود عمل کنید".

قابل ذکر است که در پایان ماه فبروری سال جاری ایالات متحده امریکا و گروه طالبان در قطر نخستین توافقنامه صلح در طول ۱۸ سال جنگ را به امضا رسانیدند. براساس این توافقنامه، نیروهای خارجی باید طی ۱۴ ماه از افغانستان بیرون شوند و مذاکرات بین‌الافغانی پس از اتمام تبادله زندانیان آغاز شود.

با این حال، طالبان با رد پیشنهاد آتش‌بس در جریان ماه مبارک رمضان، به اقدامات جنگی شان ادامه می‌دهند.

مرتبط:

کابلوف: روابط امریکا با طالبان در دوحه نشان‌دهنده عزم شان برای اجرای توافقنامه است
ستانکزی: برای مذاکرات با امریکا و طالبان به هیچ پیش‌شرطی نیاز نیست
امریکا از نشر آمار حملات طالبان خودداری می کند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر