14:35 19 سپتمبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 52
ما را در دنبال کنید

پس از آنکه شهروندان افغانستان از سوی سربازان ایرانی به دریا پرتاب شدند، طالبان گفته اند که عاملان این قضیه باید مجازات شوند.

به گزارش اسپوتنیک، ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی طالبان، در واکنش به پرتاب شهروندان افغان به دریا توسط سربازان ایرانی، در صفحه توییتر نوشته است: از مقامات ایران می‌خواهیم که با هموطنان ما، بر اساس ترحم، اخوت اسلامی و اصول همسایگی برخورد نماید.
مجاهد می‌گوید: "از مقامات ایرانی می‌خواهیم که این حادثه دردناک را به دقت بررسی کرده، عاملان آنرا مجازات نمایند و در آینده از چنین رویدادها جلوگیری کنند."


روز گذشته ویدیویی در فضای مجازی منتشر شد که در آن شماری از شهروندان افغانستان مدعی شدند، که سربازان ایرانی، پنجاه کارگر افغان را پس از لت و کوب به دریا انداخته اند، که تا اکنون 12 تن سالم و اجساد 7 تن دیگر که جان باخته اند، بدست آمده است.
جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات در صحبت با رسانه ها می‌گوید که ادعاها در مورد پرتاب شماری از شهروندان افغانستان در منطقه‌ی مرزی با ایران توسط «افراد ایرانی» به مقام‌های محلی هرات رسیده و آنان در حال بررسی این موضوع هستند.
سخنگوی والی هرات گفت که تاکنون سه جسد به بیمارستان هرات منتقل شده‌اند و مقام‌های محلی هرات «برای بررسی صحت و سقم این موضوع هیات تعیین کرده است.»
این کارگران که به منظور کار به طور قاچاقی قصد رفتن به کشور ایران را داشتند، شب گذشته پس از آنکه از منطقه ی "دهانه‌ای ذوالفقار" در مربوطات ولسوالی گلران هرات، به داخل خاک ایران شده بودند، توسط سربازان ایرانی گرفتارشده و به دریا پرتاب می‌شوند.

مرتبط:

واکنش طالبان در مورد گزارش یوناما
واکنش طالبان به پرتاب 5 راکت به سوی پایگاه امریکا در بگرام
واکنش افغانستان: جنگ طالبان با دولت است، هیئت مذاکره کننده را ما تعیین می‌کنیم
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر