22:07 20 جنوری 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان نوشته است، که در خصوص حادثه جان باختن شهروندان افغانستان در مرز این کشور با ایران از همه ای امکانات دیپلماسی کار خواهد گرفت.

به گزارش اسپوتنیک، حنیف اتمر سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان در تویترش درباره حادثه جان باختن شهروندان این کشور نوشت: ظلم و وحشتی که باعث شکنجه و شهادت مردم مظلوم ما در مرز افغانستان و ایران گردیده، خاطر ملت ما را به شدت اندوهگین ساخته است. این غم، غم مشترک ماست. در ادامه تویتر سرپرست وزرات امور خارجه افغانستان آمده است، که به هموطنان خویش اطمینان می دهیم که تا رسیدن به حق و عدالت این جنایت نابخشودنی را با تمام امکانات دیپلماسی کشور پیگیری خواهیم کرد.

یادآوری می کنیم، که در پی انتشار برخی اخبار در رسانه‌های افغانستان در خصوص وقوع حادثه برای شماری از شهروندان این کشور که با عبور از رودخانه مرزی قصد ورود غیر قانونی به خاک ایران را داشته‌اند،  سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران روز یکشنبه ۱۴ ثور ضمن ابراز همدردی با خانواده جانباختگان تصریح کرد: این حادثه در خاک افغانستان رخ داده و مرزبانی جمهوری اسلامی ایران وقوع هر اتفاقی در این ارتباط در خاک کشورمان را رد کرده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر