12:51 30 نوامبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

مقدار 20 تُن تجهیزات طبی به ولايت‌های پنجشیر، تخار، کندهار، هلمند، کنر و میدان وردک ارسال گردید.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت صحت عامه افغانستان با نشر خبری می‌گوید که مقدار 20 تُن تجهیزات طبی به ولايت‌های پنجشیر، تخار، کندهار، هلمند، کنر و میدان وردک ارسال گردید.

در خبرنامه آمده است که براساس هدایت فيروزالدين فيروز وزير صحت عامه كشور، مقدار 20 تُن تجهیزات طبی که شامل تجهیزات، مواد ضد عفونی، ماسک و لباس محافظتی می‌گردد به ولایت‌های نامبرده ارسال گردید.


وزارت صحت عامه متعهد است تا با فراهم سازی امکانات در مراکز صحی، از گسترش ویروس کرونا در کشور جلوگیری نماید.

پیش از این، وحید مجروح معین عرضه خدمات صحی این وزارت در یک نشست خبری گفت که طی 24 ساعت گذشته 168 مورد مثبت ویروس کرونا در ولایت‌های مختلف کشور به ثبت رسیده است.

او گفت که 67 نفر در کابل، 32 نفر در هرات، 14 نفر در کندهار،11 نفر در ننگرهار، 9 نفر در لغمان، 9 نفر در فاریاب و 8 نفر در لوگر، به تازگی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

معین وزارت صحت عامه همچنین گفت که 4 نفر در بلخ، 4 نفر در پکتیا، 4 نفر در بغلان، 2 نفر در کنر، 1 نفر در هلمند، 1 نفر در سمنگان، 1 نفر در سرپل و 1 نفر در نورستان، به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

به گفته او، با ثبت این موارد تازه، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به 3392 نفر رسیده است.

آقای مجروح همچنین گفت که طی این مدت، 9 فرد مبتلا به کرونا در کشور جان باخته‌اند و به این ترتیب، شمار فوتی‌های ناشی از کرونا به 104 نفر رسیده است.

او همچنین از بهبودی 37 بیمار مبتلا به کووید 19خبر داد که با آن شمار بهبود یافتگان به 458 نفر افزایش یافته‌است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر