17:29 02 جون 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

وزارت دفاع امریکا اعلام کرده است که در سال 2019 میلادی در جریان رشته عملیاتی که در سراسر دنیا انجام داده 132 غیرنظامی را کشته؛ رقمی که بسیار پایین‌تر از برآورد سازمان‌های مردم‌نهاد است.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع امریکا در گزارش سالیانه خود اعلام کرد: «در پی رشته عملیاتی که ارتش ایالات متحده سال 2019 در عراق، سوریه، افغانستان و سومالی انجام داده است، 132 غیرنظامی کشته شده و حدود 191 غیرنظامی نیز زخمی شده‌اند.

در این گزارش ادعا شده که «هیچ گونه تلفات غیرنظامیان در نتیجه عملیات‌های سال گذشته ارتش امریکا در یمن و لیبیا یافت نشده است».

بنا بر این گزارش، افغانستان با 108 کشته و 75 زخمی بالاترین آمار را در این زمینه دارد.

سازمان‌های مردم‌نهاد آمارهایی را منتشر کرده‌اند که میزان تلفات ناشی از عملیات‌های ارتش امریکا را بسیار بالاتر نشان می‌دهد.

سازمان Airwars که قربانیان بمباران‌های هوایی را در سراسر دنیا رصد می‌کند، اعلام کرده که ائتلاف تحت رهبری امریکا سال گذشته در سوریه بین 465 تا یک هزار و 113 غیرنظامی را کشته است.

«حنا شمسی» مدیر «اتحادیه آزادی‌های مدنی امریکا» گفت که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور ارمیکا شمار قربانیان غیرنظامی عملیات‌های امریکا را بسیار «کمتر اعلام می‌کند» و «تحقیقات پنتاگون همچنان ناکافی است».

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر