02:24 01 جون 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

سخنگوی وزارت صحت عامه افغانستان می‌گوید که لت‌وکوب، توهین و تحقیر کارمندان صحی در دوران کرونا قابل قبول نیست.

به گزارش اسپوتنیک، براساس گزارش‌ها 6 تن از بستگان یک بیمار کرونا که در اثر این بیماری در شفاخانه‌های افغان‌جاپان جان باخت، داکتر، نرس و کارگر این شفاخانه‌ها مورد لت‌وکوب قرار دادند.

شفاخانه امراض ساری افغان - جاپان
© Photo / وزارت صحت عامه افغانستان

وحیدالله مجروح، معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت عامه، امروز (پنج‌شنبه 7مه) در یک نشست خبری گفته است که لت‌وکوب، توهین و تحقیر کارمندان صحی در دوران کرونا پذیرفتنی نیست.
آقای مجروح می‌گوید که رویداد روز گذشته در شفاخانه‌ی افغان – جاپان و رویداد مشابه دیگر شب گذشته در شفاخانه استقلال «تلخ‌ترین و تاریک‌ترین تجربه» و «نابخشودنی‌ترین عملکرد» در برابر پرسونل صحی است.
وزارت صحت عامه، برای بلندبردن روحیه کارمندان صحی از نیروهای امنیتی خواسته است تا شفاخانه‌های کووید-19 در کشور را تحت پوشش امنیتی قرار دهند.
معین وزارت صحت از مردم خواست که تا مسئولیت‌های‌شان را در قبال کارمندان صحی و جامعه به جا آورند. وی علاوه کرد که کارمندان صحی به انجام وظایف‌شان متعهد هستند و به هیچ وجه با مریضان برخورد غیراخلاقی و غیرانسانی نمی‌کنند.
تا هنوز 3563 تن در افغانستان به ویروس همه‌گیر کرونا مبتلا شده‌اند. از این میان، 467 نفر صحت یافتند و 106 تن دیگر جان‌های خود را از دست دادند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر