افغانستان
دریافت لینک کوتاه
143
ما را در دنبال کنید

پنج روز پیش عبدالله عبدالله طرح تازه‌یی را برای ایجاد یک حکومت توافقی که از آن به‌نام "حکومت مشارکت ملی" یاد شده‌است، با پا درمیانی حامدکرزی، رییس‌جمهور پیشین به ارگ فرستاد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، بشیراحمد ته ینج، سخنگوی عبدالرشید دوستم می‌گوید که در توافق‌نامه سیاسی حکومت مشارکت ملی، دادن رتبه مارشالی به جنرال دوستم حتمی است.

سخنگوی جنرال دوستم می‌افزاید که خبرهای خوبی در رابطه به توافق میان اشرف غنی و عبدالله عبدالله راه است و اکنون آنان انتظار دارند که صلاحیت‌های جنرال دوستم مشخص شوند.

ته ینج در این باره اظهار داشت: "مارشالی، شدنی است و من پیشاپیش برای تان تبریک می‌گویم و گپ‌های خوش و خوب است و انشالله در روزهای آینده شما را در جریان می‌گذارم".

پنج روز پیش عبدالله عبدالله طرح تازه‌یی را برای ایجاد یک حکومت توافقی که از آن به‌نام «حکومت مشارکت ملی» یاد شده‌است، با پا درمیانی حامدکرزی، رییس‌جمهور پیشین به ارگ فرستاد. اما تاکنون از نهایی شدن این طرح خبری نیست و ریاست‌جمهوری نیز در این باره چیزی نمی‌گوید.

امید میثم، سخن‌گوی عبدالله عبدالله می‌گوید که انتظار دارند به‌زودی این طرح نهایی شود و یک حکومتی که در سطح ملی و بین‌المللی معقول باشد‌ ایجاد شود: "امیدوار هستیم که تا روزهای نزدیک ما شاهد نهایی کردن این توافق باشیم تا براساس آن حکومت همه‌شمول و فراگیر ایجاد شود و این حکومت معقولیت ملی و بین‌المللی داشته باشد".

مرتبط:

دیدار محب با جنرال دوستم در پیوند به اوضاع امنیتی شمال افغانستان
جنرال دوستم از تشکیل حکومت موازی سخن گفت
دوستم: ولایات شمال برای معرفی والی‌ها آمادگی بگیرند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر