09:18 01 مارچ 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

ریاست عمومی امنیت ملی روز گذشته از کشته شدن 5 عضو گروه تروریستی داعش در کابل خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، ریاست عمومی امنیت ملی می‌گوید روز گذشته اعلام کرد که در عملیات هدفمند نیروهای قطعات خاص امنیت ملی در ساحات ولسوالی شکر دره ولایت کابل شماری از اعضای کلیدی داعش کشته شدند.
در عین حال، امرالله صالح، معاون ریاست جمهوری افغانستان، در برگه فیسبوک خود نوشته است: "خنثا سازی خانه محفوظ و قرارگاه مخوف داعش و شبکه حقانی در کابل توسط ریاست عمومی امنیت ملی یک دستاورد بزرگ و ملی است."


معاون ریاست جمهوری افغانستان، ضمن غم شریکی با خانواده افسر شهید شده افزود است: بیداری و فداکاری نیرو های دفاعی ، پولیسی و استخباراتی کشور سپر حراست از جان، مال و عزت مردم افغانستان است. به هر نحوی که میتوانیم ازین نیرو ها حمایت معنوی ، فرهنگی و مادی نماییم.
گفتنیست که این هستۀ مشترک که به رهبری ثناالله مسوول کتیبۀ داعش و هماهنگ کنندۀ شهری شبکۀ حقانی در کابل مدیریت می‌شد، حملۀ ‌راکتی بر مراسم تحلیف ارگ ریاست جمهوری، حمله بالای درمسال اهل هنود (سیک‌ها)، حمله تروریستی بالای مصلی شهید مزاری و دو حملۀ راکتی بالای بگرام را انجام داده بودند. همچنین این هسته، ترورهای هدفمندی را در شهر کابل انجام می‌داد.
ریاست عمومی امنیت ملی می‌گوید که در این عملیات ها، هشت نفر از این تروریستان توسط نیروهای قطعات خاص امنیت ملی بازداشت شده و پنج جنگجوی دیگر کشته شده اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر