افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

بانک جهانی قرار است ۴۰۰ میلیون دالر را برای مدیریت بحران کرونا به افغانستان کمک کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز،  در یک خبرنامه بانک جهانی آمده ‌است، که هیات مدیره بانک جهانی این بسته کمکی را امروز جمعه تصویب کرده ‌است.

در خبرنامه هم‌چنان آمده‌است: "این کمک مالی که در چوکات «برنامه پالیسی انکشاف مشوقه ها» در افغانستان به مصرف می‌رسد شامل ۱۶۰ میلیون دالر امریکایی کمک اداره انکشاف بین المللی که بخش فراهم کننده کمک‌های مالی گروه بانک جهانی برای فقیر ترین کشور های جهان است. و ۲۴۰ میلیون دالر امریکایی کمک صندوق بازسازی افغانستان که بانک جهانی مدیریت آنرا به نمایندگی از ۳۴ کشور و تمویل کنندگان بین‌المللی برعهده دارد، می‌باشد".

بانک جهانی می‌گوید، که افغانستان در سال ۲۰۲۰ میلادی با ابهام های بی شماری روبرو است؛ بحران جهانی ناشی از شیوع ویروس کووید ۱۹ تاثیرات ناگوار را روی اوضاع افغانستان برجا گذاشته است.

مسدود شدن مرز ها، توقف خدمات ترانسپورتی و ترانزیت کالاهای تجارتی سبب کاهش عواید دولت شده و همزمان با آن تنفیذ مقررات قرنطین سراسری و اقدامات پیشگیرانه جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تاثیرات منفی بالای وضعیت اقتصادی کشور می‌تواند داشته باشد. 

بانک جهانی می‌افزاید، که فقر  در افغانستان به صورت عمیق و گسترده وجود داشته و ابهامات سیاسی و امنیتی نیز در کشور هم چنان ادامه دارد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر