17:20 01 دسمبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

اتحادیه اروپا هشدار می‌دهد که امتناع از آتش بس، کمک‌های آینده‌ی اروپا به افغانستان را دشوارتر می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل اطلاعات روز، رولاند کوبیا، نماینده‌ی اتحادیه اروپا در افغانستان امروز (جمعه، 19 ثور) در تویتی گفته است که این اتحادیه بارها خواستار آتش‌بس بشردوستانه در افغانستان شده، اما طرف‌های جنگ از پذیرش آن امتناع کرده‌اند.

آقای کوبیا افزوده است که این موضوع روند کمک‌های سیاسی و پشتیبانی مالی اتحادیه‌ی اروپا از افغانستان را در آینده دشوارتر می‌کند.

وی تأکید کرده است: «امروز امتناع از همکاری با ما (اتحادیه‌ی اروپا) به نوبه‌ی خود همکاری ما را برای فردا در صورتی که نیاز به کمک سیاسی و پشتیبانی مالی وجود داشته باشد، دشوارتر می‌کند».

این اتحادیه در تاریخ 28 حوت سال گذشته‌ی خورشیدی گفته بود که برای مبارزه با ویروس کرونا طرف‌های جنگ باید به‌صورت کامل آتش‌بس کنند.

این اتحادیه افزوده بود که همه حق دارند برای مبارزه با ویروس کرونا کمک دریافت کنند و برای فراهم‌سازی کمک بهتر، در نخست باید آتش‌بس شود و دسترسی مردم برای دریافت کمک‌های بشری تأمین شود.

دولت افغانستان از این درخواست اتحادیه‌ی اروپا استقبال و اعلام کرد که آن را به‌دلایل «بشردوستانه» پذیرفته است.

گروه طالبان اما درخواست آتش‌بس را رد کرده و گفته است که تقاضای مکرر آتش‌بس از این گروه به‌دلیل عمل‌نکردن دولت افغانستان و امریکا به تعهداتش غیرمنطقی است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر