06:29 29 سپتمبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

وزارت دفاع ملی افغانستان از کشته شدن ۱۱ جنگجوی گروه طالبان در ولایت های ارزگان و بلخ خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع ملی افغانستان نوشت: روز گذشته، گروهی از طالبان، پلان حمله بر روستای «پوپلزی» در ولسوالی «چوره» ولایت ارزگان را داشتند. نیروهای ملی دفاعی کشور، پس از آگاهی از این پلان، در چارچوب حالت دفاع فعال، با پشتیبانی نیروهای هوایی از تطبیق این پلان جلوگیری کردند.

در ادامه این خبرنامه آمده است، که در این جریان ۹ طالب وابسته به دسته "ملانورالدی" کشته شده و هم چنان ۳ میل سلاح مختلف النوع، یک پایه جنراتور، ۸ حلقه ماین های نوع بوشکه به دست آمده است.

در خبرنامه دیگراین وزارت می نویسد، که صبح امروز منسوبین لوای دوم ق.ا. ۲۰۹ شاهین در روستای "سبزیکار" در ولسوالی «چهاربولک» ولایت بلخ مصروف اجرای گزمه کشفی بودند، که در این هنگام، دشمن در کمین حمله بر این منسوبین اردوی ملی بود، اما نیروهای ملی دفاعی کشور پس از آگاهی از این پلان در چارچوب”حالت دفاع فعال” برای جلوگیری از این حمله اقدام کردند.

در ادامه این وزارت می نویسد، که در این جریان ۲ طالب کشته ، ۱ طالب زخمی و ۱ طالب دیگر همراه با ۱ قبضه راکت، یک‌میل کلاشنکوف و مقدار مهمات مختلف النوع دستگیر شد. در این جریان هیچ آسیبی به منسوبین لوای دوم ق.ا. ۲۰۹ شاهین نرسیده است.

یادآوری می کنیم، که ولایت ارزگان و برخی از ولسوالی های ولایت بلخ ناامن هستند و هر از گاهی جنگجویان گروه طالبان دست به حمله های هجومی برای تخریب ساختمان های دولتی و کشتار می زنند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر